Blogovať či neblogovať?
Umiestnené v kategórii: Seo texty
Byť či nebyť…..blogerom?
To je otázka. Keď som uvažovala nad blogovaním (a nebolo to krátko), snažila som sa o tejto činnosti nazbierať čo najviac informácií. Už dlhšiu dobu sa po sieti tmolili články, že slovenský blog nemá vhodné témy či autorov, že všetko je to prízemné, neodborné, zúfalé. Fashion blogy s kopou obrázkov a chabými pár vetovými komentármi mi neboli veľmi blízke. Tiež som sa nechcela tlačiť niekam, kde je toho priveľa. Nemám rada pretlak v žiadnej podobe. Hoci niekedy by nebolo zlé vyskúšať novinky za cenu recenzie. Aj keď na druhej strane robiť zo seba testovacieho králika na čokoľvek mi zrovna ako najlepší tip na omladenie nepripadá.
Blogovanie – vystúpenie z tieňa
Blogovanie je tiež o strate anonymity, vystúpení z tieňa. Nielen osoby, ale aj spoločnosti. Isteže, kto sa chce verejne vyjadrovať a spoločnosti by určite kontakt s okolím udržiavať mali, zrejme netúži byť outsider. A koho blog má byť čítaný, tiež sa k tomu rád prizná. Pokiaľ teda chcete či potrebujete, aby ľudia o vás vedeli a hovorili, mať blog je vítanou nevyhnutnosťou.
Blogeri a novinári
Veľa sa tiež písalo o tom, že blogovanie je istý typ novinárčiny. Striehnuť na novinky a servírovať ich zahorúca čo najpútavejším spôsobom. Alebo aj nie. Ak má byť blog odborný, nadčasový a niečo hovoriaci, prikláňam sa skôr k verzii, že nezáleží až tak na tom, ako rýchlo, ako skôr na tom, ako kvalitne. A na kvalitu sa predsa musí čakať. Napísať odborný článok pre nezávislého blogera totiž nie je jednoduché. A napísať dobrý odborný článok je ešte o čosi zložitejšie.
Ako často blogovať?
Ďalšou frázou je, že blogovať vraj treba často. Z toho mi žiaľ vyplýva, že blogovanie je strašný požierač času. Asi preto tie obrázkovo bohaté a slovne chudobné blogy, kde stačí preletieť pohľadom a utvoriť si vlastnú mienku bez získania pohľadu z druhého brehu. Tu však nejde o blogerov zaoberajúcich sa odbornými témami, skôr o vypĺňanie času koníčkami a záľubami. Ale aj o tom sú blogy.
Tak písať či nepísať? Rečnícka otázka. Prečo vlastne ľudia blogujú? A prečo v takom počte, rozsahu a frekvencii? Pravdepodobne preto, že aj pri tom všetkom im to niečo prináša. :o)
Autor: tk